Lunar War

KO Wiki, Knight Online ansiklopedisi

Lunar War, iki ırkın düşman tarafındaki anahtar NPC’leri öldürmeye çalıştığı büyük bir PvP savaşıdır. Bu savaşa girmek için 35. seviye ve üstü olmanız gerekmektedir. Her ırktan ilk 200 kişi bu savaşa katılabilir.

Lunar War’a katılabilmek için Moradon Castle bölgesindeki Warp Gate adındaki ışınlanma kapısını kullanarak Lunar Valley’e geçiş yapmanız gerekmektedir. Eğer ırkınız savaşı kazanırsa Victory Gate adındaki kapıyı kullanarak düşman tarafına işgale geçebilirsiniz. Kaybeden ırk otomatik olarak kendi topraklarına geri ışınlanacaktır.

Önemli Notlar

Experience Point: Lunar Savaşı sırasında eğer sahip olduğunuz Nation Point 0 ise %1 deneyim puanı kaybedersiniz. Nation Point: Karşı ırktan savaş esnasında birini öldürdüğünüz takdirde NP kazanacaksınız, karşı ırktan biri sizi öldürdüğünde de kaybedeceksiniz. Kısıtlamalar: Savaş zamanında her ırktan 200 kişi Lunar War’a katılabilmekte, 35. seviye ve üstü girebilmektedir. Depolama ve Tamir: Savaş bölgelerinde Inn Hostes ve Sundries bulunmaktadır. Deponuzdan ihtiyacınız olan eşyaları üzerinize alabilirsiniz. Yıpranan zırh ve silahlarınızı tamir ettirebilirsiniz. Inn Hostes ve Sundries karşı ırk tarafından öldürülebilmekte ve NP vermektedir. 10 dakikanın sonunda sizin için tekrardan yapılanmaktadır.

Savaş Komutanları

EN İYİ 5 klanın lideri (savaşa giren klanlardan EN İYİ 5), tüm ulus için komutlar yazabilen Commander (Komutan) statüsünü kazanır. Ayrıca Commander savaş süresince bir ata sahip olur.

Komutanlar “/command” komutunu kullanarak diğer kullanıcılara komut verebilirler ve komutlar ekranın en üst bölümünde çıkacaktır. Komut verme yetkinizi amacı dışında kullanmanız ceza almanıza neden olacaktır.

Düşman Bölgesini Ele Geçirme

Warder 1 & Warder 2: Düşman bölgesini ele geçirmek için önce iki Warder’ı da yok etmeniz gerekmektedir. Warder’a en fazla hasarı veren kişinin adı duyurulacaktır. Bu oyuncu ve partisinde bulunanlar NP kazanacaklardır. Keeper: Düşman bölgesini ele geçirmek için Keeper’ı da yok etmek gerekmektedir. Keeper’a en fazla hasarı veren kişinin adı duyurulacaktır . Bu oyuncu ve partisinde bulunanlar NP kazanacaklardır. Güvenli Bölge: Eğer ölürseniz ya da savaş sırasında /town komutunu kullanırsanız güvenli bölgeye gönderilirsiniz.

Kaybeden Irkı İstila Etme

İstila Kapısı: Savaşı kazanan belli olduğu zaman, kazanan ırk düşman bölgesindeki Victory Gate ile karşı ırkın ülkesine istilaya gidebilir. Kazanan ırktan herkes kaybeden ırkın topraklarına ışınlanabilir. Kaybeden Irk: Kaybeden ırkın oyuncuları, kendi ülkelerini karşı tarafın istilasından korumak için savaş bittiğinde otomatik olarak kendi ülkelerine ışınlanacaklardır. Kazanan Irk: İstila eden ırkın oyuncuları istila sırasında kaybeden ırkın ışınlanma kapılarını kullanamayacak ya da tekrar canlanma noktası olarak yer belirleyemeyeceklerdir. Güvenli Bölge: Kaybeden ırkın topraklarındaki Lunar Gate girişi yanındaki küçük bir alan istilacılar için güvenli bölge olacaktır ve istilacılar burada doğacaktır. İstilanın Bitişi: İstila sona erdiğinde istila eden ırkın oyuncuları kendi bölgelerine geri ışınlanacak ve tüm NPCler eski konumlarına geri döneceklerdir. National Points: Karşı ırktan savaş esnasında birini öldürdüğünüz takdirde NP kazanacaksınız, karşı ırktan birisi sizi öldürdüğünde de kaybedeceksiniz. Şehir Anıtları: Bütün şehirlerde bir anıt (büyük taş) bulunmaktadır. İstila zamanında saldıran ırkın oyuncuları bu anıtı yok ederlerse anıtın gücü istila eden ırka geçecektir.

Şehir Anıtlarını Yok Etme

  1. Şehirlerden herhangi biri istila edildiğinde ekranın üst bölümünden duyuru geçecektir.
  2. Anıt yok edildikten sonra yok eden ırk için tekrar yapılanır ve bir dakika içinde anıtın yanındaki tüm istila eden oyunculara merkez şehir anıtında 200 NP ve 200.000 Noah, diğer kasaba anıtlarında 50 NP ve 50.000 Noah ödül olarak verilir.
  3. Şehir anıtları istilacılardan geri alındığında aynı şekilde ödül kazanılır.

Savaşın Geçtiği Haritalar

Savaş Kazanmanın Yolları

  1. 60 dakikalık bir savaş sonunda her iki ırkın puanı karşılaştırılır ve ona göre karar verilir.
  2. Puan hesaplamada öldürülen kişi sayısı, Search Party, Warder (1, 2) ve Keeper kesilmesi sonucunda elde edilen puanlara bakılır.