Juraid Mountain

KO Wiki, Knight Online ansiklopedisi

Juraid Mountain (kısaca JR), bir PvPvE etkinliğidir. El Morad ve Karus ırkları, bir yandan zindanın zıt kutuplarından başlayarak şeytani güçlerle dolu odalarda mücadele verirken, bir yandan da gerçek düşmanlarıyla yüzleşerek orta odada bulunan Devabird’e kadar gelirler.

Nasıl Girilir?

Eslant’taki [Reserve Knight Captain] Rugur / Belldan adlı NPC’den kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt işlemi başladıktan 10 dakika sonra etkinlik başlar.

Giriş Saatleri ve Giriş Şartları

70 seviye ve üzeri oyuncular etkinliğe katılabilirler. Giriş, USKO sunucuları için 07:40 ve 22:40 saatlerinde, STKO sunucuları içinse 02:40 ve 13:40 saatlerinde gerçekleşmektedir. Etkinliği kazandığınızda %1 exp puanı kaybedersiniz. Premium sahibiyseniz bu oran %0.7’de kalmaktadır. Seviye 81’den itibaren kaybedilen exp miktarı premiumsuz oyuncular için 21.000.000, premiumlular içinse 15.000.000 olarak sabitlenmektedir. Oyun içi etkinlik saatlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Nasıl Savaşılır?

Juraid Mountain içerisinde savaş yöntemi 8v8 şeklindedir. Savaş süresi 50 dakikadır, içeri girildiğinde parti otomatik olarak kurulur. Her alanda ortaya çıkan tüm canavarlar öldürüldüğünde, yeni alana geçiş kapısı açılır. 10 dakika içerisinde tüm canavarlar öldürülememişse, kapı otomatik olarak açılır. Her bir parti 4 farklı odadan geçmelidir. İlk 3 odanın her birinde Black Gem, Green Gem ya da Blue Gem düşüren 4 güçlü mob bulunmaktadır. Bu 3 oda her ırk için ayrıdır. 4. oda iki ırk için ortaktır ve ortasında Devabird adlı son BOSS bulunmaktadır.

Nasıl Kazanılır?

Son odada bulunan Devabird adlı bossu öldüren ırk kazanır. Devabird 50 dakika içerisinde öldürülmezse, karşı ırkı en çok öldüren ırk kazanır. Eşitlik durumunda iki taraf da kaybeder. Devabird droplarının ona en çok hasar veren tarafa gideceğini unutmayın.

Juraid Mountain Ödülleri

Etkinlikte her canavar öldürüldüğünde farklı türde gemler kazanılabilir. Ayrıca Devabird öldürüldüğünde Silvery Gem, Silver Bar ve Gold Bar kazanma şansınız vardır. Moradon’da bulunan Chaotic Generator aracılığıyla gemleri kırdırabilir ve değerli eşyalar kazanabilirsiniz.