Bifrost

KO Wiki, Knight Online ansiklopedisi

Bifrost, Ronark Land’den girilen bir PvPvE etkinliğidir. Bifrost’ta oyuncular 7 büyük günah yani Pride (Gurur), Gluttony (Oburluk), Wrath (Öfke), Sloth (Tembellik), Lechery (Şehvet), Envy (Kıskançlık) ve Greed (Açgözlülük) ile alakalı canavarları farmlayabilirler.

Etkinliğe Nasıl Girilir?

Etkinliğe giriş Ronark Land’in ortasındaki (bowl) monument için mücadeleyle başlar. İki olasılık bulunmaktadır:

  • Monument’i yok eden taraf (son vuruşu yapan), düşman taraftan 30 dakika önce Bifrost Gate’ten (monument’in karşı tarafında bulunur) Bifrost’a girer.
  • 30 dakika içinde monument’i kimse yok edemezse, Bifrost kapısı kapanır ve bir sonraki etkinlik saatine dek hiç kimse Bifrost’a giremez.
           *Böyle bir durumda monument’in HP’si yenilenmez, böylece sonraki denemede onu yok etmek kolaylaşır.

Monument yok eden taraf Bifrost’a girdikten 30 dakika sonra Bifrost sonraki 90 dakikalığına herkese açılır.

Etkinlik Saati

Bifrost’a USKO sunucularında her gün 02:00, 14:00 ve 21:00 saatlerinde, STKO sunucularındaysa 00:00, 10:00 ve 17:00 saatlerinde girilebilmektedir.

Ultima

Bifrost’ta tüm ölümcül günah moblarını aştığınızda Ultima’nın odasıyla karşılaşacaksınız (Greed slotunun arkasında). 7 günah taşının her birine sahip olduğunuzda Ultima’yla mücadele edebilirsiniz.

Etkinlik Ödülleri

Bifrost moblarından Dark Fragment taşları ve Dark Knight zırhları üretmek için materyaller düşürebilirsiniz. Moradon’da bulunan Chaotic Generator‘da taşları kırdırabilir ve değerli eşyalar kazanabilirsiniz.